سنگ لایم استون

سنگ لایم استون نوعی سنگ آهکی و رسوبی محسوب می شوند که عمدتأ از ماده معدنی کلسیت تشکیل شده اند. سنگ لایم استون وزن کمتری نسبت به سنگ های مرمریت و  مرمر دارد. سنگ لایم استون دارای جذب آب بالایی می باشند  و از مقاومت فشاری بالایی برخوردار نیست. این نوع سنگ به علت جذب آب بالا و مقاوت فشاری پایین مناسب برای نمای بیرونی و سنگفرش نیست.

سنگ های لایم استون در ایران اکثرا دارای رنگ های روشن هستند. با توجه به قیمت مناسب سنگ لایم استون نسبت به سنگ های تراورتن می توان در نمای ساختمان هم از لایم استون استفاده نمود. در غیر اینصورت این سنگ مناسب برای دیواره های داخلی ساختمان می باشد.

مزایا :

  • قیمت مناسب (از نظر اقتصادی مقرون به صرفه می باشد )
  • رنگ یک دست و یکنواخت 

معایب :

  • جذب بالای آب ومقاومت کم در برابر فرسایش
  • تنها مناسب برای مکان های دور از رطوبت و فرسایش شامل کنار راه پله ها یا ‏دیواره پارکینگ است.‏

انواع سنگ لایم استون​

لایم استون گوهره

سنگ لایم استون به رنگ کرم روشن مایل به سفید است. لایم استون در واقع از خانواده ی مرمریت است که کامل نشده و به همین علت آهک زیادی دارد. این سنگ یکی از قدیمی ترین انواع سنگ است که نه تنها از سال ها پیش در ایران مورد استفاده قرار گرفته است ، بلکه دارای بازار بزرگ در اروپا و امریکا است.هر چه کیفیت این سنگ طبیعی بالاتر باشد یکنواخت تر و در درجات پایین تر آن رگه های قهوه ای به صورت پراکنده در زمینه ی آن وجود دارد.

مشاهده محصولات
انواع سنگ لایم استون​

لایم استون ونک

سنگ لایم استون ونک از خانواده سنگ های مرمریت می باشد که هنوز کامل نشده و آهک زیادی دارد. این سنگ که در گروه سنگ های لایم استون سفید قرار دارد دارای آهک زیادی است و اغلب بصورت صیقلی، تیشه ای و چرمی و در ابعاد طولی فرآوری می گردد. سنگ لایم استون ونک بدلیل جذب آب بالا و مقاومت فشاری پایین ساب پذیری خوبی ندارد.

مشاهده محصولات
انواع سنگ لایم استون​

لایم استون الکسیر

این سنگ با رنگ خاص و گرم انحصاری خود، زیبایی منحصر به فردی دارد.این نوع سنگ شباهت زیادی به آجر کاری های خشتی و سنگ گندمک دارد ولی با توجه به جنس آن که لایم استون است معایب مرمریت گندمک را ندارد و قابل استفاده در خارج از ساختمان و محوطه باز نیز می باشد.

مشاهده محصولات

مشاهده کاتالوگ


سوالات متداول


نمونه کار