لایمستون

سنگ های لایم استون معمولا برای ساختن سازه‌های نمادین و روزمره استفاده می شود و برخی از قدیمی‌ترین آن‌ها هنوز کاملاً دست نخورده باقی مانده‌ است. بسیاری از مکان های تاریخی شهر، بانک‌ها، ایستگاه‌های قطار، دفاتر پست – حتی مجسمه‌ها  – سنگ آهک تقریباً در همه جا وجود دارد. سنگفرش های ساخته شده از سنگ آهک امروزه به طور کلی به عنوان سطوح کف استفاده می شوند، اما امروزه هنوز می توان سازه های بزرگی را مشاهده کرد که از این مواد ساخته شده اند. از آنجایی که سنگ آهک از منابع محلی استخراج می‌شود، می‌توان برش‌ها و شکل‌های بسیار خاصی را با پردازش ساده داشت. سنگ آهک همچنین در سایه های رنگی مختلفی وجود دارد که آن را برای استفاده در پروژه هایی که نیاز به سفارشی سازی زیادی دارند ایده آل می کند. از آنجا که سنگفرش های سنگ آهک اساساً توسط طبیعت شکل گرفته اند، جذابیت خاکی و گرمی را به وجود می آورند که بسیاری از صاحبان املاک به طور خاص به دنبال آن بودند. این همچنین به این معنی است که هر سنگفرش از بقیه منحصر به فرد است. سنگ آهک همچنین بسیار بادوام است و می تواند در معرض قرار گرفتن طولانی مدت در برابر تغییر آب و هوا و آب و هوا مقاومت کند. آنها همچنین ذاتاً بسیار جذاب هستند و بر جذابیت آنها برای صاحبان موسسات تجاری و املاک مسکونی افزوده است.

کاربرد سنگفرش های سنگ لایم استون

پیاده روها و مسیرها. هر روز نیست که بتوان مسیرها و مسیرهایی را دید که کاملاً جذاب هستند. اما با استفاده از سنگ آهک می توانید این مناطق را به سازه های زیبا تبدیل کنید. سنگفرش های ساخته شده از سنگ آهک درجه یک به دلیل ویژگی های تزئینی خود ارزشمند هستند.

حیاط و پاسیو. برای کسانی که نمی خواهند به پاسیو و حیاط معمولی بسنده کنند، استفاده از سنگ آهک به عنوان یک سطح غالب یا راه حل کف راهی است. ده‌ها طرح، الگو و شکل موجود در مجموع می‌توانند اتاق‌های نشیمن در فضای باز واقعاً استثنایی و از نظر زیبایی شناسی برتر باشند.

راهروها. برای صاحبان ملکی که سلیقه متفاوتی دارند و به چیزی کمتر از خارق‌العاده راضی نمی‌شوند، سنگ‌فرش‌های سنگ آهک بهترین گزینه هستند. آنها بادوام، نگهداری آسان و بسیار جذاب هستند.

عرشه استخر. منطقه اطراف استخر را می توان با استفاده از قطعات سنگفرش سنگ آهک واقعاً جذاب کرد. آنها معمولا به عنوان مواد مقابله با استخر استفاده می شوند.

کانترها. در حالی که به اندازه سنگ مرمر و گرانیت رایج نیست، میزهای ساخته شده از سنگ آهک در برخی از خانه ها و موسسات تجاری مانند رستوران ها مورد استفاده قرار می گیرند. آنها به دلیل ویژگی های تزئینی خود ترجیح داده می شوند.

شومینه. سنگ آهک همچنین یک ماده خوب برای ویژگی های آتش مانند شومینه و چاله آتش است.

کفپوش داخلی. سنگفرش های ساخته شده از سنگ آهک می توانند به عنوان محلول کفپوش برای فضاهای داخلی شما مانند حمام، آشپزخانه، اتاق غذاخوری و راهروها استفاده شوند. سنگفرش سنگ آهک نیز به طور گسترده در کاربردهای تجاری به ویژه در هتل ها، مراکز خرید، بیمارستان ها، ایستگاه های قطار، فرودگاه ها و پارک ها استفاده می شود.

گوهره لایمستون

سنگ لایم استون گوهره از سنگ های بسیار قدیمی می باشد که به علت مقاومت بالای آن در سایش و یکرنگ بودن آن هنگام برش، برای فضاهای بزرگ و عمومی پیشنهاد می گردد. این سنگ، جذب آب دارد و بهتر است بعد از نصب در کف یا نما، واترپروف شود….

اطلاعات بیشتر


لایمستون ونک

سنگ لایم استون ونک از خانواده سنگ های مرمریت می باشد که هنوز کامل نشده و آهک زیادی دارد. این سنگ که در گروه سنگ های لایم استون سفید قرار دارد دارای آهک زیادی است و اغلب بصورت صیقلی، تیشه ای و چرمی و در ابعاد طولی فرآوری می گردد….

اطلاعات بیشتر

لایمستون الکسیر

این سنگ با رنگ خاص و گرم انحصاری خود، زیبایی منحصر به فردی دارد.این نوع سنگ شباهت زیادی به آجر کاری های خشتی و سنگ گندمک دارد ولی با توجه به جنس آن که لایم استون است معایب مرمریت گندمک را ندارد و قابل استفاده در خارج از ساختمان و محوطه باز نیز می باشد

اطلاعات بیشتر